|   Yleistä
|   Media-tuet
|   Uutisia
|   Kurssit
|   Foorumit
|   Results
|   Yhteystiedot
|   Linkit
|   Svenska
|   English
 

Luova Eurooppa -yhteyspiste

Opetushallitus (entinen CIMO) koordinoi Luova Eurooppa -ohjelmaa Suomessa. Yhteyspiste toimii 2 instituutiossa/paikassa:

  • Luova Eurooppa / Kulttuuri sijaitsee Opetushallituksen Kansainvälistymispalvelut -osastolla ja vastaa Kulttuurin alaohjelman kotimaisista asiantuntijapalveluista, tiedotuksesta ja neuvonnasta.
  • Luova Eurooppa / Media sijaitsee Suomen elokuvasäätiössä ja vastaa Median alaohjelman asiantuntijapalveluista, tiedotuksesta ja neuvonnasta Suomessa.

Yhteystiedot:

Luova Eurooppa / Media
c/o Suomen elokuvasäätiö
Kanavakatu 12
00160 Helsinki
Toiminnanjohtaja Kerstin Degerman
puh. 09 6220 3013
kerstin.degerman@ses.fi
Tiedottaja Inkeri Lundgren
puh. 09 6220 3024
inkeri.lundgren@ses.fi
Tavoitat meidät myös osoitteesta:
media@ses.fi
www.mediadeskfinland.eu
Facebook: Luova Eurooppa/Media

Luova Eurooppa / Kulttuuri
c/o Opetushallitus
käyntiosoite:
Hakaniemenranta 6
00530 Helsinki
postiosoite: Luova Eurooppa -yhteyspiste, Opetushallitus, PL 380
00531 Helsinki
Vastaava asiantuntija Hanna Hietaluoma-Hanin
puh. 0295 338 540
hanna.hietaluoma-hanin@oph.fi
Ohjelma-asiantuntija Annu Webb
puh. 0295 338 509
annu.webb@oph.fi
Tavoitat myös osoitteesta:
kulttuuri@oph.fi
http://www.cimo.fi/ohjelmat/luovaeurooppa