|   Yleistä
|   Media-tuet
|   Uutisia
|   Kurssit
|   Foorumit
|   Results
|   Yhteystiedot
|   Linkit
|   Svenska
|   English
 

AJANKOHTAISTA

14.5.2014

Cannes-infoa 2014

Luova Eurooppa -ohjelman edustajia on mahdollisuus tavata Cannesissa European Pavilionissa, osastolla numero 121.
Kerstin Degerman Suomen Luova Eurooppa/Media- yhteyspisteestä on Cannesissa 15.-18.5. ja Inkeri Lundgren 18.-21.5. Voit halutessasi sopia tapaamisen kanssamme. Myös komission ja EACEA Agencyn työntekijöitä on paikalla tapaamisia varten. Tässä lista paikalla olevista Brysselin ihmisistä:

Gaele Broze, distribution, head of sector, 16-21 maj, gael.broze@ec.europa.eu

Katarina Xethali, distribution, selection coordinator, 15-20 maj, aikaterini.xethali@ec.europa.eu

Soon-Mi Peten, promotion, training & festivals, head of sector, 16-21 maj, soon-mi.peten@ec.europa.eu

Margaret Palarczyk-Vivancos, festivals, programme coordinator, 18-22 maj, malgorzata.palarczyk-vivancos@ec.europa.eu

Dominique Loir, training, project officer, 16-20 maj, dominique.loir@ec.europa.eu

Eva Ntafitsopolou, festivals, project officer, 17-19 maj, eva.ntafitsopoulou@ec.europa.eu

David Raffier, development, monitoring coordinator, 14-18 maj, david.raffier@ec.europa.eu

Maria Paola Lussana, development, project officer, 16-19 maj, paola.lussana@ec.europa.eu

Matteo Solaro, TV programming, audience & innovation, head of sector, 16-21 maj, matteo.solaro@ec.europa.eu

Emmanuel Cocq, audience & coproductions, project adviser, 18-21 maj, emmanuel.cocq@ec.europa.eu

European Audiovisual Observatoryn seminaari "Girls just wanna have film!"

Girls just wanna have film! What place for women in today's film industry? -seminaari pidetään lauantaina 17.5.2014 kello 11.00-13.00 festivaalipalatsissa.
Lisätietoja täältä: http://www.obs.coe.int/-/pr-girls-just-wanna-have-film-?redirect=http%3A%2F%2Fwww.obs.coe.int%2Fhome%3Fp_p_id%3D101_INSTANCE_Wm5VszjBBjEf%26p_p_lifecycle%3D0%26p_p_state%3Dnormal%26p_p_mode%3Dview%26p_p_col_id%3Dcolumn-10%26p_p_col_pos%3D1%26p_p_col_count%3D4#p_101_INSTANCE_Wm5VszjBBjEf

Takaisin Ajankohtaisten pääsivulleTakaisin ajankohtaisten pääsivulle